Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci, skupiające się głównie na rozwoju muzycznym. Z
ajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Zajęcia odbywają się w formie śpiewanek i rytmiczanek – dzieci poprzez zabawę poznają melodie w różnych skalach modalnych. Na zajęciach gordonowskich wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych.

Główny celem MusicBABYArt jest rozwijanie muzykalności dzieci już od jak najwcześniejszych chwil ich życia. Kontakt z muzyką ma być dla nich przyjemnością i źródłem satysfakcji. To przede wszystkim niepowtarzalne przeżycia pełne dźwięków i muzycznych wrażeń, ogromna radość dla dziecka i rodzica podczas spędzania wspólnego czasu w otoczeniu muzyki i dźwięków w przestrzeni pełnej radości i zabawy, która inspiruje i edukuje. Dzieci, które uczęszczały na zajęcia muzyczne wg teorii E.E.Gordona jeszcze przed pójściem do przedszkola posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, jak również potrafią koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Przede wszystkim jednak muzyka, ze względu na jej rozumienie, jest dla nich czystą przyjemnością.

Dla kogo: Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 tyg życia do ok. 3 lat

Bilety do kupienia tu <<KLIK>>

Czas trwania: ok. 45 minut (dziecko plus opiekun to jeden bilet)

Zajęcia prowadzi MusicBABYArt, która powstała z myślą o jak najwcześniejszym wprowadzeniu maluszka w świat muzyki poprzez zabawę oraz wzbogaceniu jego edukacji i jednoczesnym wspieraniu jego wszechstronnego rozwoju. To zespół muzyków i aktorów doświadczonych w pracy z dziećmi. Założona w 2011 roku, od wielu lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt wykorzystując wrodzony potencjał maluszka do nauki, organizując zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, współpracując z przedszkolami i żłobkami, organizując koncerty oraz szkolenia dotyczące edukacji muzycznej dzieci.

 

wydarzenia