“Szukajmy światła by Lodowiec oświetlało
Szukajmy teraz żeby nam się to udało
Szukajmy światła by Lodowiec oświetlało
Wyruszajmy teraz bo już czasu bardzo mało” 
Lodowiec to historia o poszukiwaniu światła, które postanowiło się ukryć gdzieś w środku naszego lodowego labiryntu.
Zapraszamy dzieci i rodziców do zamknięcia oczu i zanurzenia się we wspaniałym świecie inspirowanym baśniami.
Oprócz ciepło otulonego znanego Rysia, będziecie mieli okazję poznać jego przyjaciela Nanulik, który przybył do Sensorysiów z odległych lodowych krain. Dzieci i rodzice będą mieli okazję przyjrzeć się zarówno światłu jak i ciemności. W zimowej edycji nie zabraknie nowych doznań sensorycznych, a zimowy zapachowy ogród czy pradawna pieśń Ludów Światła na pewno zapadnie wam w pamięci na długo.
Labirynt Sensoryczny to 45 min interaktywny spektakl w przestrzeni labiryntu w naszej Sali Zabaw z wykorzystaniem elementów bazujacych na najnowszych badaniach wspierających rozwój sensoryczny dziecka. Znajdziecie tam między innymi ścieżkę sensoryczną, platformy do balansowania, pomieszczenie wyciszające, salę zapachów oraz… spotkanie z Rysiem! Każda z sal jest częścią historii Lodowca, przez którą prowadzi Was nasz przewodnik, miły eskimos z mroźnych krajów.
Spektakle odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 2-4 lata i 5-8 lat. Dlaczego dzielimy dzieci w taki sposób? Lodowiec to spektakl interaktywny. Nasz przewodnik dostosowuje sposób narracji, szybkość i rodzaj zadawanych pytań pod odpowiednią grupę wiekową tak, żeby dzieci miały szansę rozwiązać zadania oraz mieć szansę wykorzystać swoje zmysły do zadanych pytań.
Labirynt Sensoryczny jest spektaklem i wymaga posiadania biletu zarówno dla dziecka, jak i opiekuna. Jest to ich wspólna podróż nie tylko przez rozpoznawanie swoich zmysłów, ale także przez całą opowieść Lodowca. Chcemy, żeby było to wydarzenie, które pozostanie w pamięci zarówno dziecka, jak i opiekuna.
Spektakle odbywają się od czwartku do niedzieli w maksymalnie 16-osobowych grupach. To niesamowita sensoryczna przygoda, czeka na Was w sercu Starego Mokotowa.
Bez kategorii Sensoryka