Co będzie działo się tego lata w Sensorysiach? Bardzo dużo! Nie zabraknie relaksujących wieczorków oraz rozrywki dla najmłodszych!

Po pierwsze przez całe lato trwają u nas najbardziej sensoryczne półkolonie w Warszawie! Dzieci w formie zabawy będą poznawać świat przez dotyk, węch, zapach i wszystkie możliwe zmysły. Grono wyspecjalizowanych opiekunów będzie dbało nie tylko o rozwój sensoryczny dzieci, ale także o ich rozwój emocjonalny i będzie ich wspierało na każdym etapie zabawy i relaksu. Dzieci będą chodzić na spacery sensoryczne i odkrywać świat mocniej i bardziej intensywnie. Tu nie będzie nudy! Bilety na półkolonie można kupić tu <<KLIK>>

Przygotowaliśmy także atrakcje dla maluszków! Co środę o godzinie 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 tyg. życia do 3 roku życia na zajęcia umuzykalniające Gordonki. 

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Zajęcia odbywają się w formie śpiewanek i rytmiczanek – dzieci poprzez zabawę poznają melodie w różnych skalach modalnych. Na zajęciach gordonowskich wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych.
Zobacz wiedeo z zajęć <<KLIK>>Bilety na Gordonki możecie kupić tu: 
6.07 –  KLIK>>
13.07 – KLIK>>
20.07 – KLIK>>
27.07 – KLIK>>
3.08 – KLIK>>
10.08 – KLIK>>
17.08 – KLIK>>
24.08 – KLIK>>
31.08 – KLIK>>

Czas trwania: ok. 45 minut (dziecko plus opiekun to jeden bilet)

Kolejną atrakcją dla dzieci i rodziców są nasze cykliczne pokazy filmowe! Co środę o godzinie 18:00 zapraszamy was na pokazy filmowe. Wybraliśmy filmy, które uczą i bawią, będą świetną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Pokazy filmowe są za darmo, wystarczy kupić bilet na Salę Zabaw oraz wygenerować darmową wejściówkę na film.

REPERTUAR:

6 lipca 18:00
„Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają?
Darmowa wejściówka do pobrania tu <<KLIK>>

20 lipca 18:00
Operacja człowiek w czerni”

Tiril i Olivier to para młodych detektywów. Wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każdą zagadkę. 

Nawet podczas zwykłej przejażdżki można natknąć się na ślad zagadki. Tajemnicze tropy prowadzą dzieci do Człowieka w Czerni, który za wszelką cenę pragnie odnaleźć ukryty w okolicy skarb. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Takie wyzwanie wymaga nie lada sprytu, odwagi i umiejętności śledczych. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości pozwoli na przełom w sprawie? Czy prawda ujrzy światło dzienne? 

Darmowa wejściówka do pobrania tu <<KLIK>>

3 sierpnia 18:00
Ella bella i bingo”

Niespożyta energia Elli Belli i jej radość z odkrywania otaczającego świata zaraża wszystkich wokół. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem – Henrym organizują konkurs cyrkowych sztuczek. Przygotowania idą pełną parą, szykuje się pełen emocji spektakl z udziałem uroczych mieszkańców „Słonecznych ogrodów”. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się zawadiacki Johnny. Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą, który do zabawy ma mnóstwo drogich gadżetów.

Ella Bella czuje się opuszczona, w sprzeczce zmusza Henry’ego do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce stawać między przyjaciółmi i decyduje się uciec. Jak się okazuje, to nie pierwszy raz, kiedy musi opuścić przyjaciół. Ella Bella i Johnny ruszają na poszukiwania, tylko czy uda się odnaleźć Henry’ego na czas? Czy zdążą przed wielkim startem cyrkowego spektaklu? Wspólnie muszą uratować nie tylko konkurs talentów, ale przede wszystkim swoją przyjaźń.

„Ella Bella Bingo” to idealna, rodzinna animacja na wakacje! Pozytywne wartości dla najmłodszych widzów ubrane zostały we wciągającą i optymistyczną przygodę.

Kup bilet na Salę Zabaw + seans

17 sierpnia 18:00
Solan i Ludwik – misja Księżyc”

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, chociaż nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. 

Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Ich podróż będzie pełna niespodzianek! Misja Księżyc to kolejne spotkanie z ulubionymi bohaterami ze świata Flåklypa, które na pewno nie zawiedzie fanów tej pomysłowej dwójki.Kup bilet do Sali Zabaw + seans

31 sierpnia 18:00
„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – Pierwsza tajemnica”

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło.

Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie. 

Faworyt publiczności 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.


Kup bilet do Sali Zabaw + seans

A dla absolutnie wszystkich mamy przygotowane Spacery Sensoryczne, czyli wyjątkowe spacery po znanych parkach i dzielnicach Warszawy, ale w zupełnie nowym wydaniu.

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Tropem Sensorysia to Spacery Sensoryczne i Wyprawy Rodzinne organizowane przez Sensorysie.

23 lipca – Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Pradze – Dziki brzeg Wisły

Jakie sensoryczne niespodzianki kryje najstarszy park w Warszawie i praski dziki brzeg Wisły? Wybierzcie się z nami na Spacer Sensoryczny po Pradze i odkryjcie ją na nowo. Sprawdzimy kto śpiewa w Parku Praskim, ile dziur ma rzeźba żyrafy, kogo można spotkać w drzewach rosnących w parku. Zabierzemy Was nad Wisłę, gdzie poszukamy śladów ptaków (czy wiecie, że nad Wisła mieszka ich prawie 150 gatunków?), odkryjemy rośliny, które rosną na brzegu rzeki i dowiemy się, do czego kiedyś służyła Wisła mieszkańcom Warszawy. Nazbieramy skarby natury, pochodzimy boso po piasku, sprawdzimy czy powietrze nad Wisłą pachnie inaczej. Weźmiemy pod lupę najmniejszych mieszkańców Wisły. 

TERMIN:

23 lipca (sobota), godzina 11:00

MIEJSCE SPOTKANIA: 

Park Praski przy rzeźbie Żyrafy

https://goo.gl/maps/c8HsCSGqXo8vadkH9

CENA: 

39 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)

Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie

BILETY <<KLIK>>

CZAS TRWANIA: 2-2,5 godziny

Jakie sensoryczne niespodzianki kryje najstarszy park w Warszawie i praski dziki brzeg Wisły? Wybierzcie się z nami na Spacer Sensoryczny po Pradze i odkryjcie ją na nowo. Sprawdzimy kto śpiewa w Parku Praskim, ile dziur ma rzeźba żyrafy, kogo można spotkać w drzewach rosnących w parku. Zabierzemy Was nad Wisłę, gdzie poszukamy śladów ptaków (czy wiecie, że nad Wisła mieszka ich prawie 150 gatunków?), odkryjemy rośliny, które rosną na brzegu rzeki i dowiemy się, do czego kiedyś służyła Wisła mieszkańcom Warszawy. Nazbieramy skarby natury, pochodzimy boso po piasku, sprawdzimy czy powietrze nad Wisłą pachnie inaczej. Weźmiemy pod lupę najmniejszych mieszkańców Wisły. 

6 sierpnia – Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Mokotowie

TERMIN:

6 sierpnia (sobota), godzina 11:00

MIEJSCE SPOTKANIA: 

wejście do Parku Arkadia ul. Puławska 113

CENA: 

39 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie

CZAS TRWANIA: 2-2,5 godziny

BILETY <<KLIK>>

Zapraszamy na kolejny spacer sensoryczny po Warszawie, który pozwoli Wam pobudzić wszystkie zmysły. Tym razem odwiedzimy zabytkową Królikarnię i Park Arkady na Mokotowie. Będziemy sprawdzać czym pachnie park w środku lata, tworzyć własne rzeźby na wzór tych w parku, latać jak motyle i sprawdzać czy w tym parku naprawdę mieszkają króliki. Będziemy spacerować w cieniu wielkich drzew i łapać wakacyjne promienie słońca.

Z naszej stałej oferty zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 0 do 8 lat do Sensorycznej Sali Zabaw, otwartej codziennie od 9:00 do 20:00. Tu spędzicie wspaniały czas wspólnie, w chłodku i wśród sensorycznych atrakcji rozwijając zwinność i wszystkie zmysły.

Bilety dostępne są tu <<KLIK>>
Za bilet płaci tylko dziecko. Opiekun wchodzi na Salę Zabaw za darmo

Dostępny jest także Labirynt Sensoryczny. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, trwa około 45 min.

Scenografia i temat przedstawienia zostały przygotowane zgodnie z najnowszą wiedzą na temat rozwoju sensorycznego. W poszczególnych salach można odkryć jak działa wzrok, słuch, węch, dotyk, czym jest czucie głębokie i równowaga.

Ważnym elementem labiryntu jest interaktywna postać Rysia, która towarzyszy dzieciom przez całą wyprawę. Labirynt jest wyodrębnioną strefą i zwiedzanie jej odbywa się tylko w obecności przewodnika, a scenografia i temat przedstawień zmieniają się cyklicznie. Co ważne, miejsce nie jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci ze zdiagnozowaną nierównowagą sensoryczną!

Wejście do labiryntu odbywa się o określonych godzinach w towarzystwie przewodnika. Dzieci mogą zwiedzać labirynt tylko pod opieką dorosłego. Każda osoba musi mieć bilet, a cena biletu jest taka sama dla dziecka i osoby dorosłej. Zwiedzanie labiryntu dostosowane jest do wieku dzieci: 2-4 lata i 5-10 lat.

Bilety do kupienia tu <<KLIK>>
Za bilet płaci zarówno dziecko, jak i opiekun.

To co, widzimy się latem w Sensorysiach?

Obserwujcie nas na Instagramie, gdzie zamieszczamy wszystkie najnowsze informacje na temat wydarzeń odbywających się w Sensorysiach: <<KLIK>>

wydarzenia