Labirynt Sensoryczny „Lodowiec”! Wybierz się z nami w sensoryczną podróż w poszukiwaniu światła!. Kup bilet tu

Labirynt Sensoryczny

W samym sercu Sensorysiów znajduje się Labirynt Sensoryczny, w którym sale poświęcone są kolejnym zmysłom. Scenografia i temat przedstawienia zostały przygotowane zgodnie z najnowszą wiedzą na temat rozwoju sensorycznego. W poszczególnych salach można odkryć jak działa wzrok, słuch, węch, dotyk, czym jest czucie głębokie i równowaga.

Aktualnie gramy „Lodowiec” to immersyjny interaktywny spektakl, w którym dzieci pod przewodnictwem wykwalifikowanego aktora odwiedzają kolejne sale w Labiryncie Sensorycznym, na codzień niedostępnym do wolnej zabawy, używając swoich zmysłów: słuchu, wzroku, zapachu, równowagi, dotyku pomagają Rysiowi odnaleźć światło. Kreatywne zadania, angażująca historia, wyjątkowy interaktywny Ryś, to wszystko znajdziecie tylko u nas! A do tego mnóstwo stymulacji sensorycznej.

Dla maluszków od 1. miesiąca życia do 2 roku życia mamy „Odczuwanki”, spektakl w którym za pomocą melodyjnych mruczanek zostają przeprowadzane przez aktora przez kolejne sale w Labiryncie.

Ważnym elementem labiryntu jest interaktywna postać Rysia, która towarzyszy dzieciom przez całą wyprawę. Labirynt jest wyodrębnioną strefą, której zwiedzanie odbywa się tylko w obecności przewodnika, a scenografia i temat przedstawień zmieniają się cyklicznie. Przez 45 min interaktywnego spektaklu sensorycznego dzieci wraz ze swoimi opiekunami przemierzają kolejne sale pod czujnym okiem przewodnika wykonując kolejne polecenia. Historie w Labiryncie są niesamowicie angażujące, zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna, a spektakle odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 2-4 lata i 5-8 lat. A to wszystko po to, żeby jak najlepiej wykorzystać umiejętności poznawcze każdego dziecka.