Już wkrótce nowy Labirynt Sensoryczny „Sielanka”! Wybierz się z nami w sensoryczną letnią podróż. Kup bilet tu

Sensorysie to największa sensoryczna przestrzeń, stworzona całkowicie z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci. Na powierzchni ponad 800 m² znajdziemy wyjątkową salę zabaw, labirynt sensoryczny oraz bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla dzieci i rodziców.

Sensorysie – Odkryj, co nas wyróżnia

Nasza misja

Sensorysie to miejsce, w którym dzieci mogą w pełni rozwijać swoje zmysły i umiejętności. Wnętrza sali zostały zaprojektowane przez doświadczonych architektów, którzy stworzyli piękne i przyjazne przestrzenie.
Każda z atrakcji w Sensorysiach uruchamia inny zmysł, dzięki czemu dzieci rozwijają słuch, węch, czucie głębokie, równowagę, wzrok i dotyk. W odróżnieniu od innych sal zabaw, u nas nie znajdziecie świecących
i piszczących atrakcji, dzięki czemu Sensorysie to idealne miejsce dla dzieci, które potrzebują spokoju i wyciszenia w dzisiejszym szybkim
i intensywnym świecie.

Sensoryka i zmysły

Sensoryka i zmysły odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka. Od narodzin, maluchy zaczynają poznawać świat poprzez swoje zmysły – smak, zapach, dotyk, słuch i wzrok. Poprzez eksplorowanie otoczenia i doświadczanie różnych bodźców, dziecko rozwija swoją percepcję sensoryczną oraz umiejętności poznawcze, emocjonalne i społeczne. Stymulowanie zmysłów poprzez zabawę i eksplorację świata, umożliwia dziecku odkrywanie nowych doznań i rozwijanie swojego potencjału. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość poznawania świata w sposób zróżnicowany i wielozmysłowy, co sprzyja zdrowemu i harmonijnemu rozwojowi.

Nasi bohaterowie

Nasi bohaterowie to zwinne Rysie – sympatyczne koty o wyostrzonych zmysłach, które sprawnie wspinają się po drzewach, skaczą, a nawet pływają! Są to zwierzęta o wyjątkowej sprawności i zwinności, które chętnie eksplorują otaczającą je przyrodę. W dzień rysie ukrywają się w różnych zakamarkach, natomiast w nocy wyruszają w poszukiwaniu nowych terenów. Dlatego to właśnie rysie są przewodnikami po świecie przyrody w Krainie Sensorysiów, gdzie zmysły mogą rozwijać się w naturalny sposób. Dzięki obserwacji tych zwierząt dzieci uczą się nowych umiejętności.

Nasza historia

Kamil to założyciel i pomysłodawca Sensorysiów. Po wielu latach w korporacyjnym świecie postanowił całkowicie odmienić swoją ścieżkę kariery. Obserwował codziennie swoje dzieci, jak zmagają się z przebodźcowaniem i szybkim tempem dzisiejszego świata i postanowił stworzyć dla nich oazę pełną spokoju, pięknych kolorów, estetycznych rozwiązań, w której wszystkie dzieci, także te z zaburzeniami integracji sensorycznej będą czuły się dobrze. 

Za nami rok działalności. Nie wyobrażamy sobie już świata bez Rysiów i naszych Gości, którzy tworzą Sensorysie! Zapraszamy do zabawy!