X
Back to the top
X

O nas

Nasze miejsce

Kraina Sensorysiów – największa sensoryczna przestrzeń, stworzona całkowicie z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci. Na powierzchni ponad 800 m² znajdziemy wyjątkową salę zabaw, labirynt sensoryczny oraz bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla dzieci i rodziców.
Sala zabaw – akcentująca rozwój zmysłów i doświadczenia sensoryczne. Estetyczny i unikalny design, oryginalne koncepty zabaw i specjalnie zaprojektowane urządzenia odróżniają Sensorysie od standardowych „bawialni” z materacami i kolorowymi kulkami.
Labirynt sensoryczny w którym dzieci i rodzice wkraczając do magicznej Krainy Sensorysiów, doświadczają wrażeń odpowiednich kolejnym zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku, czucia głębokiego i równowagi.

Nasi bohaterowie

Bajkową krainę zamieszkują rysie – zwierzęta o wyostrzonych zmysłach, które sprawnie wspinają się po drzewach, równie dobrze skaczą i potrafią nawet pływać! W dzień chowają się po różnych zakamarkach, a w nocy wychodzą odkrywać nowe tereny. Dlatego w Krainie Sensorysiów to właśnie te duże koty są przewodnikami po świecie przyrody, w którym zmysły w naturalny sposób mogą się rozwijać.  

Jak Sensorysie wspierają rozwój zmysłów dziecka?

Z każdą wizytą w Krainie Sensorysiów dziecko odbiera bodźce z otaczającego świata i wraz z rozwojem coraz więcej rozumie. Im więcej zmysłów włącza się w odbierania świata, tym rozwój dziecka przebiega szybciej i sprawniej.

Integracja sensoryczna

Organizm dziecka odbiera mnóstwo różnych bodźców – czuciowych, słuchowych, dźwiękowych, smakowych czy wzrokowych. Wraz z wiekiem, dziecko zauważa ich coraz więcej i łączy w całość. To integracja sensoryczna, która następuje wraz z rozwojem dziecka.   

Tulenie, bujanie, bieganie, wspinanie się, zabawy z piaskiem, lepienie masy, wąchanie kwiatów, przypraw i rozróżnianie smaków czy dźwięków. Te wszystkie czynności ćwiczą zmysły, a tym samym wspierają właściwą integrację sensoryczną. Brak odpowiedniej reakcji dziecka na bodźce, może oznaczać problemy z integracją sensoryczną.