X
Back to the top
X

O nas

Nasze miejsce

Kraina Sensorysiów – największa sensoryczna przestrzeń, stworzona całkowicie z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci. Na powierzchni ponad 800 m² znajdziemy wyjątkową salę zabaw, labirynt sensoryczny oraz bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla dzieci i rodziców.
Sala zabaw – akcentująca rozwój zmysłów i doświadczenia sensoryczne. Estetyczny i unikalny design, oryginalne koncepty zabaw i specjalnie zaprojektowane urządzenia odróżniają Sensorysie od standardowych „bawialni” z materacami i kolorowymi kulkami.
Labirynt sensoryczny w którym dzieci i rodzice wkraczając do magicznej Krainy Sensorysiów, doświadczają wrażeń odpowiednich kolejnym zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku, czucia głębokiego i równowagi.

Nasi bohaterowie

Bajkową krainę zamieszkują rysie – zwierzęta o wyostrzonych zmysłach, które sprawnie wspinają się po drzewach, równie dobrze skaczą i potrafią nawet pływać! W dzień chowają się po różnych zakamarkach, a w nocy wychodzą odkrywać nowe tereny. Dlatego w Krainie Sensorysiów to właśnie te duże koty są przewodnikami po świecie przyrody, w którym zmysły w naturalny sposób mogą się rozwijać.  

Jak Sensorysie wspierają rozwój zmysłów dziecka?

Z każdą wizytą w Krainie Sensorysiów dziecko odbiera bodźce z otaczającego świata i wraz z rozwojem coraz więcej rozumie. Im więcej zmysłów włącza się w odbierania świata, tym rozwój dziecka przebiega szybciej i sprawniej.

Integracja sensoryczna

Organizm dziecka odbiera mnóstwo różnych bodźców – czuciowych, słuchowych, dźwiękowych, smakowych czy wzrokowych. Wraz z wiekiem, dziecko zauważa ich coraz więcej i łączy w całość. To integracja sensoryczna, która następuje wraz z rozwojem dziecka.   

Tulenie, bujanie, bieganie, wspinanie się, zabawy z piaskiem, lepienie masy, wąchanie kwiatów, przypraw i rozróżnianie smaków czy dźwięków. Te wszystkie czynności ćwiczą zmysły, a tym samym wspierają właściwą integrację sensoryczną. Brak odpowiedniej reakcji dziecka na bodźce, może oznaczać problemy z integracją sensoryczną.

znaki_znaki

Zmysł wzroku

W Jaskini Foczek uwagę zwracają podświetlone stalaktyty i świecące w ciemności owady. Dziecko przyglądając się szczegółom rozpoznaje kształty i kolory. Przez kalejdoskopy widzi świat w innych barwach, a przy spotkaniu z mieszkańcami Krainy Sensorysiów poznaje jak zwierzęta zmieniają kolor futer.

znaki_znaki copy

ZMYSŁ WĘCHU

Przechodząc przez leśny labirynt dziecko pobudza zmysł węchu. W przestrzeni unosi się intensywny zapach lasu, a maluch odkrywa niewidzialny świat zapachów, odróżniając te intensywne od tych bardzo subtelnych.

znaki_znaki copy 5

ZMYSŁ SMAKU

W Krainie Sensorysiów dzieci mogą zapoznać się z najróżniejszymi smakami. Wystarczy udać się do naszej kawiarni i spróbować fasolek smakowych. Każda z nich to wielka zagadka i odkrycie nowego smaku: - słodkiego, słonego, kwaśnego i gorzkiego!

znaki_znaki copy 2

CZUCIE GŁĘBOKIE

W leśnej części Krainy Sensorysiów można trafić na liście, które działają jak koce sensoryczne. Okrycie się nimi wywołuje szeroki wachlarz reakcji: wyciszenie, rozluźnienie, poprawę koncentracji. Delikatny nacisk na ciało dziecka stymuluje jego receptory znajdujące się w mięśniach i ścięgnach.

znaki_znaki copy 3

ZMYSŁ SŁUCHU

Na Wyspie, docierając do gniazda ptaków słychać odgłosy morza. Spokojna muzyka i dźwięki prostych instrumentów wspomagają rozwój słuchu. Dziecko uczy się odróżniać szum wiatru, śpiew ptaków, odgłos spadającego deszczu.

znaki_znaki copy 6

ZMYSŁ DOTYKU

W gałęziach drzew sroki ukryły swoje zdobycze – kluczyki, kłódki, łańcuszki, lusterka, świecidełka – wszystko, na co udało im się natrafić. Dziecko dotyka przedmiotów o różnych teksturach – twardych, miękkich, gładkich, szorstkich, ciepłych, zimnych, mokrych, lepkich i gąbczastych. Dzięki zabawie maluch zwiększa zdolności manualne.

znaki_znaki copy 4

ZMYSŁ RÓWNOWAGI

Każdy, kto za namową Sensorysiów dotrze na bagno z trzcinami, może doświadczyć jak działa zmysł równowagi, czyli odczuwania ciała w przestrzeni. Skok na sprężynową wysepkę, wspinaczka po sieci elastycznych lin, aby bezpiecznie wylądować na liściach nenufarów i chwilę odpocząć.

SENSORYCZNA SALA ZABAW

Poznaj magiczny świat Sensorysiów

SENSORYSIE

Rozwój sensoryczny i magiczna atmosfera
w naturalnym świecie Sensorysiów.

SALA ZABAW. LABIRYNT.
URODZINY. WARSZTATY.

Kontakt

Kraina Sensorysiów
ul. Różana 8
02-548 Warszawa

e-mail: info@sensorysie.pl

tel.: 570 007 368