X
Back to the top
X

O nas

O nas

Nasza historia

Pomysłodawcą i założycielem sensorycznej przestrzeni dla dzieci jest Kamil Ziegler. Zawodowo – weteran korporacyjnego drylu, który zamienił pracę w Excelu na projekty w branży kreatywnej. Prywatnie – tata Mai i Tymona. Ojcostwo zmieniło jego zainteresowania do tego stopnia, że założył wydawnictwo Tata Robi Książki i pierwszy na rynku polskim wydał kontrastowe książeczki dla maluchów. Narodziny drugiego dziecka zwróciły jego uwagę na istotność sensoryki w rozwoju dziecka i silną potrzebę stworzenia dobrze zaprojektowanego miejsca, które przez zabawę będzie rozwijać zmysły. Tak powstały Sensorysie. A to dopiero początek opowieści.

Nasze miejsce

Kraina Sensorysiów to ponad 800 kreatywnej przestrzeni dla dzieci w wieku    0-10 lat. Powstała z myślą o rodzinach szukających na mapie Warszawy miejsc, które pozwolą dzieciom jednocześnie na zabawę i rozwój, a dorosłym – na relaks. Niezwykły świat Sensorysiów pomaga pobudzać zmysły maluchów – stymuluje czucie głębokie, wzrok, dotyk, słuch, smak, węch i równowagę.  

Nasi bohaterowie

Bajkową krainę zamieszkują rysie – zwierzęta o wyostrzonych zmysłach, które sprawnie wspinają się po drzewach, równie dobrze skaczą i potrafią nawet pływać! W dzień chowają się po różnych zakamarkach, a w nocy wychodzą odkrywać nowe tereny. Dlatego w Krainie Sensorysiów to właśnie te duże koty są przewodnikami po świecie przyrody, w którym zmysły w naturalny sposób mogą się rozwijać.  

Twórcy

Podróż do krainy Sensorysiów jest możliwa dzięki wysiłkowi wielu osób. Mateusz Adamczyk i Agata Woźniczka z pracowni architektonicznej BUDCUD zaprojektowali przestrzeń. O stronę wizualną zadbali: Kasia Lewandowska, Maciek Łomnicki oraz Tomasz Świerczyk ze studia graficznego DOGZ.design. Tobiasz Piątkowski wymyślił nazwę, scenariusz i wstępną koncepcję całego miejsca oraz masę atrakcji dla dzieci. A całym procesem zarządzała i o design dbała producentka Joanna Trytek.

Sensorysie są drugim projektem inwestycyjnym studia kreatywnego Tengent.

LABIRYNT SENSORYCZNY

Poznaj magiczny świat Sensorysiów

SENSORYSIE

Rozwój sensoryczny i magiczna atmosfera
w naturalnym świecie Sensorysiów.

SALA ZABAW. LABIRYNT.
URODZINY. WARSZTATY.

Kontakt

Kraina Sensorysiów
ul. Różana 8
02-548 Warszawa

e-mail: info@sensorysie.pl