Zobacz najnowszy Labirynt Sensoryczny „Sielanka”! Wybierz się z nami w sensoryczną letnią podróż. Kup bilet tu

Półkolonie

PÓŁKOLONIE LETNIE W SENSORYSIACH

TURNUS I 1-5 lipca 2024 Tydzień Szefa Kuchni
TURNUS II 8-12 lipca 2024 Tydzień Twórcy
TURNUS III 15-19 lipca 2024 Tydzień Odkrywcy
TURNUS IV 22-26 lipca 2024 Tydzień Ekologa
TURNUS V 29 lipca – 2 sierpnia 2024 Tydzień Szefa Kuchni
TURNUS VI 5-9 sierpnia 2024 Tydzień Twórcy
TURNUS VII 12-16 sierpnia 2024 Tydzień Odkrywcy
TURNUS VIII 19-23 sierpnia 2024 Tydzień Ekologa
TURNUS IX 26-30 sierpnia 2024 Tydzień Szefa Kuchni

Zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat.

ZAPEWNIAMY:
☀️ Opiekę nad dziećmi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 17:30.
☀️ Wykwalifikowany i opiekuńczy zespół wychowawców.
☀️ Całodniowe warsztaty i spotkania z ekspertami.
☀️ Tematyczne turnusy, edukacyjne warsztaty i codzienne zabawy na świeżym powietrzu.
☀️ Zajęcia prowadzone również w języku angielskim i ukraińskim.
☀️ Wyprawy pełne przygód poza Sensorysie, związane z tematem turnusu.
☀️ Spektakl w Labiryncie Sensorycznym.
☀️ Zdrowe jedzenie – zgodnie z preferencjami żywieniowymi – obiad (zupę i drugie danie), podwieczorek i przekąski w formie owoców oraz stały dostęp do wody i soku tłoczonego.
☀️ Wernisaż tematycznych prac na koniec każdego tygodnia dla wszystkich rodziców.
☀️ Upominki za uczestnictwo w półkoloniach.
☀️ Ubezpieczenie NNW.

Każdy turnus niezależnie od terminu łączy 6 wspólnych elementów: świetna zabawa, wycieczki do naszych lokalnych Partnerów poza Sensorysie związane z tematem przewodnim turnusu, spacery do pobliskich parków, spektakl w labiryncie sensorycznym, inspirujące i ciekawe warsztaty z ekspertami, wspaniały zespół wychowawców

08:30 – 09:00 czekamy na dzieci
09:30 – 10:00 II śniadanie
10:00 – 13:00 wyprawa do parku, muzeum, teatru lub lasu
13:00 – 13:30 obiad (zupa i drugie danie)
13:30 – 14:00 odpoczynek, słuchowisko
14:00 – 15:00 warsztaty kreatywne
15:00 – 16:00 zabawa na sali zabaw lub w labiryncie sensorycznym
16:00 – 16:30 podwieczorek
16:30 – 17:30 gry i zabawy, odbiór przez rodziców

*Przykładowy plan dnia jest planem poglądowym. Godziny oraz kolejność aktywności mogą ulec zmianie w zależności od turnusu.

Półkolonie odbywać będą się w Sensorysiach – Sensorycznej Sali Zabaw i Labiryncie Sensorycznym przy ul. Różanej 8 na Mokotowie. W ramach oferty półkolonii będziemy odkrywać zakamarki pobliskich parków – Morskie Oko, Park Królikarnia i Park Dreszera. Wyruszymy na wycieczkę do podwarszawskich lasów, ale też odwiedzimy Pszczelarium, Restaurację, Teatr i Muzeum Geologiczne. To będzie wspaniała okazja na rozwój wszystkich zmysłów i jednocześnie spędzenie czasu na łonie natury.

Mali odkrywcy, wielkie odkrycia: Każdy dzień pełen przygód i rozwijających doświadczeń sensorycznych!

Dzieci codziennie otrzymują obiad (zupę i danie główne) oraz podwieczorek. Przez cały dzień mają dostęp do wody i soku tłoczonego – jabłkowego. Bierzemy pod uwagę diety, alergie i nietolerancje pokarmowe – trzeba je zgłosić przy zapisie. Firma cateringowa z której usług korzystamy specjalizuje się w żywieniu dzieci. Po stronie rodziców pozostaje przygotowanie drugiego śniadania, które wspólnie jemy ok. 10:00.

Półkolonie prowadzimy w grupach do 15 osób z podziałem na wiek uczestników. Zajęcia i animacje z podziałem na grupy prowadzimy od 9:00 do 16:30. Istnieje możliwość zorganizowania turnusu półkolonii dla dzieci pracowników – skontaktuj się z nami! Prosimy, aby dzieci były ubrane stosownie do pogody oraz miały spakowany bidon/butelkę na wodę.

Każdy turnus przewiduje jednodniową dłuższą wycieczkę, ale też masę atrakcji związanych z tematem turnusu jak spacery do pobliskich teatrów, muzeów, sklepów, całodniowe warsztaty i spotkania z ekspertami. Na koniec każdego tygodnia zapraszamy wszystkich rodziców dzieci uczestniczących w turnusie na wernisaż tematycznych prac, które powstały przez tydzień (własne słodkości, domki dla owadów, obrazy i prace plastyczne oraz pokaz eksperymentów w wykonaniu dzieci)

Podczas tego tygodnia wakacji będziemy uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z prawdziwym szefem kuchni! Stworzymy własną pizzę, pójdziemy na wycieczkę do restauracji, żeby zwiedzić ją od kuchni, a podczas warsztatów cukierniczych stworzymy własne słodkości. Na zajęciach poruszymy ważne kwestie jak: food sharing, niemarnowanie jedzenia, ograniczenie cukru i kreatywne gotowanie. Ten turnus zakończymy wspólną degustacją przyrządzonych przez dzieci dań. Na koniec każdy uczestnik otrzyma dyplom i upominek.

W tym tygodniu wcielimy się w rolę twórców i za pomocą różnych metod, podczas warsztatów artystycznych będziemy wyrażać siebie. Malowanie, aktorstwo i ruch to motywy przewodnie tego turnusu. Spotkamy się z również z twórcami labiryntu sensorycznego i porozmawiamy o zawodzie aktora. Tydzień zakończymy wernisażem obrazów świecących w świetle UV, które dzieci malowały na warsztatach podczas pobytu w Sensorysiach. Na koniec każdy uczestnik otrzyma dyplom i upominek.

Podczas tego turnusu będziemy eksplorować świat nauki! Będziemy uczestniczyć w warsztatach archeologicznych, wybierzemy się do muzeum geologicznego oraz przeprowadzimy własne warsztaty eksperymentalne, które na koniec tygodnia dzieci pokażą rodzicom w ramach wernisażu. Na koniec każdy uczestnik otrzyma dyplom i upominek.

Ekologia będzie motywem przewodnim tego turnusu. Podczas warsztatów stworzymy naturalne świece woskowe i domki dla owadów, które umieścimy w przestrzeni miejskiej. Zadbamy o nasze lokalne ekosystemy podczas spacerów, sadząc własne roślinki. Odwiedzimy Pszczelarium, gdzie na aktywnych zajęciach będziemy poznawać pszczelarstwo przez wszystkie zmysły. Na koniec każdy uczestnik otrzyma dyplom i upominek.

KOSZT:

KOSZT: – do końca maja 2024 – pula biletów w promocyjnej cenie – 1190zł

Cena regularna za udział w jednym turnusie wynosi: 1290 zł

NIE SPRZEDAJEMY BILETÓW JEDNODNIOWYCH!

RABATY:

W przypadku zapisania dziecka na 2 turnusy – rabat 5%

Dla rodzeństwa rabat 10% na drugie i kolejne dziecko *rabaty nie łączą się